До мови доторкнемось серцем

До мови доторкнемось серцем...

В нашій шкільній бібліотеці традиційно проведено свято української писемності та мови. Воно присвячено ушануванню пам’яті Преподобного Нестора-літописця, автора найвидатнішої пам’ятки слов’янської культури «Повісті временних літ», батька української словесності.

Як зберегти і передати нащадкам духовні цінності, що були викликані протягом століть українським народом? Що треба зробити сьогодні, аби й завтра лунала народна пісня, не висихало життєдайне джерело народної мудрості й творчості? Які зусилля докласти, аби діти і молодь не цуралися національного скарбу?

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу – скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє.

Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна чіткіше зрозуміти сьогодення і уявити майбутнє.

Тому на нашому святі бібліотекарі та активні читачі намагались старанно розкрити і донести до присутніх історію появи української писемності, показати її роль у розвитку вітчизняної культури. Адже, писемність народу – це ознака його високого культурного рівня. Закарбоване слово навіки переживає свого автора і доносить далеким нащадкам його мудру думку, його заповіт.

Всі гості були запрошені на цікаву бесіду, на слово щире, на знайомство з літературою, представленою на книжкових виставках: «Представляємо автора», «Книги – ювіляри 2013-2014», «Барви рідної мови» та перегляді «Читаємо українською».

Ніжна, мила, світанкова,

Ясна, чиста, колискова,

Мелодійна, дзвінкотюча,

Дивна, радісна, співуча,

Лагідна, жива, казкова,

Красна, чарівна, шовкова,

Найдорожча, добра, власна,

Мудра, сонячна, прекрасна,

Солов’їна, барвінкова

(Ю. Рибчинський)

Любов до рідної мови починається з колиски, з маминої пісні. В них материнська ласка, щира віра у магічну силу слова. Про силу слова говорили наші маленькі читачі – учениці 4-Д класу (класовод Медведєва Світлана Петрівна) – Наташа Фесенко та Даша Щетініна. Вони виявили бажання приймати участь у святі і проявили не аби-яку активність, щоб за допомогою Інтернету знайти цікаві слова та вірші про мову і прочитали їх з великою любов’ю і відчуттям гордості за неї.

«... Хай рідна мова сили набира,

Свята і чиста мова материнська,

І ось для свята вже прийшла пора,

Нехай лунає мова українська!» - такими словами закінчила свій виступ Даша Щетініна і ними ж ми продовжили своє свято – конкурс знавців української мови «Наша мова – солов’їна», переможцями якого стали: Скороходова Ліза (учениця 5-А класу), Богданов Микита (учень 5-Б класу) та Безрученкова Даша (учениця 6-А класу).

Отже, ми побачили і почули , яка багата і мелодійна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура.

У мові – вся доля народу. Без неї немає нас, немає минулого й майбутнього. Рідне слово увібрало в себе віковічний плин Дніпра, шурхіт колосся, шепіт дібров, спів соловейка.

І сьогоднішнє свято іще одна сходинка до нашого зближення, родинного єднання в сім’ї вольній, новій.

Бібліотекар Макіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №50               Н.І. Івашковська